Aktualna ilość samochodów seryjnych w bazie: 16487
Uaktualnienia

2018-07-12

Rodzina, którą dziś aktualizujemy, obchodzi w tym roku ćwierćwiecze istnienia na rynku. Pierwsze egzemplarze weszły bowiem do sprzedaży w 1993 roku (choć do Europy trafiły rok później) i od tego czasu pojawiły się jej 4 generacje. Chodzi oczywiście o rodzinę KIA SPORTAGE, a aktualizację, którą dziś oddajemy w Wasze ręce to dodanie faceliftingu trzeciej i dodanie aktualnie produkowanej czwartej generacji tej rodziny

2018-06-24

Nasz katalog to nie tylko samochody nowe, ale również te od dawna nieprodukowane. Dziś w Wasze ręce oddajemy więc rodzinę, o której część z Was zapomniała, a część nie miała pojęcia, że istniała. Jest to rodzina, która nie jest produkowana od ponad pół wieku. Nie trzymamy Was już w niepewności. Dziś dodajemy rodzinę BMW 700

2018-06-11

Tym razem rodzina ze stajni marki SKODA, która jednak na rynku nie zabawiła dużo, bo tylko 8 lat. Mowa oczywiście o rodzinie YETI, małym i zarazem pierwszym crossoverze SKODY

Samochody seryjne

Baza danych umieszczona na naszym portalu stanowi ogromny zbiór informacji ogólnych i technicznych o samochodach osobowych. Nasz zbiór z pewnością zainteresuje zarówno nabywców i użytkowników samochodów, miłośników pojazdów tego rodzaju (w tym także o charakterze zabytkowym) jak i profesjonalistów związanych z tą dziedziną techniki.

Oprócz danych technicznych zamieszczamy krótkie opisy poszczególnych marek i rodzin pojazdów oraz odpowiednie ilustracje. W odróżnieniu od wielu innych portali można tu znaleźć informacje nie tylko o pojazdach aktualnie oferowanych w Polsce, ale również o modelach dostępnych na innych rynkach (w tym także spoza Europy). Kolejną szczególną cechą tej bazy danych jest zamieszczenie w niej także starszych pojazdów, a więc z okresu wielu dziesięcioleci. Takie zestawienie pozwala na ocenę zmian w konstrukcji samochodów, jakie dokonały się w tym czasie.

Opracowana przez Redakcję portalu AUTO-ERA baza zawiera zestaw danych technicznych opisujących każdy samochód osobowy w jednakowy sposób. Przyjęty zestaw danych technicznych dość dokładnie opisuje samochody współczesne, ale niektóre parametry pojazdów uznawane obecnie za bardzo istotne nie były dawniej podawane przez producentów (np. moment obrotowy silnika, pojemność bagażnika, czas rozpędzania itp.). Należy też zwrócić uwagę na fakt, że w tak długim okresie czasu zmieniały się sposoby pomiarów niektórych charakterystycznych parametrów pojazdów (np. mocy silnika, zużycia paliwa, objętości bagażnika). Porównywanie takich parametrów, ze względu na odmienne metody pomiaru w różnych krajach i w różnych okresach czasu może mieć jedynie charakter przybliżony. Dokładniejsze analizy mogą być prowadzone jedynie w ramach określonych regionów świata oraz w węższych okresach (np. w Europie, po 2000 roku).

Zawarte w bazie informacje pochodzą głównie od producentów samochodów, ale należy tu podkreślić, że występują pewne różnice w danych pochodzących z różnych krajów. Wynika to ze zróżnicowania wymagań formalnych, procedur badawczych oraz podstawowego wyposażenia samochodu na poszczególnych rynkach.

Wymogi komputerowego zapisu i prezentacji określonych danych technicznych wprowadziły pewne ograniczenia i narzuciły sposoby wyszukiwania konkretnego samochodu i odpowiedniego zestawu jego danych technicznych. Ogólnodostępna baza informacji z pewnością zadowoli znaczne grono internautów, ale w przypadku poszukiwania dalszych dokładniejszych danych można będzie je u nas uzyskać w niedalekiej przyszłości za niewielką opłatą.

Nasza baza będzie stale rozbudowywana i uzupełniana o dane kolejnych modeli samochodów, zarówno tych najnowszych jak i starszych, których poszukują miłośnicy "oldtimerów" i "youngtimerów".

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2018 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu