Samochody seryjne
arkusz w PDF

SKODA FELICIA I (1959-1964)

Galeria SKODA FELICIA I

Samochód Felicia wprowadzony na rynek w 1959 roku był następcą modelu 450. Była to konstrukcja pochodna od popularnego wówczas modelu 440, który od tegoż roku otrzymał nazwę Octavia. Tak jak model bazowy, samochód miał konstrukcję opartą na ramie typu centralnego. Otwarte nadwozie typu kabriolet przeznaczone było dla czterech osób. Odmiennie ukształtowana była przednia szyba pojazdu. Miękki dach składany był ręcznie. Dostępny był także hardtop wykonany z tworzywa sztucznego.

Do napędu stosowano początkowo czterocylindrowy silnik o pojemności skokowej 1,1 dm3. Napęd pojazdu miał układ klasyczny, a tylny most rozwiązano w postaci tzw. osi łamanej.

W 1961 roku zmodernizowano nadwozie pojazdu. Po face-liftingu zmienił się kształt wlotu powietrza, a na tylnych błotnikach pojawiły się nakładki tworzące tzw. ogony, czyli modne wówczas elementy stylistyczne. W tym samym roku rozpoczęto produkcję drugiej wersji silnikowej pod nazwą Felicia Super. Pojazd ten wyposażono w nieco mocniejszy silnik o pojemności powiększonej do 1,2 dm3.

Samochody te wytwarzano w latach 1959-64, a łącznie wyprodukowano 14 833 egzemplarzy.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2022 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu