Samochody seryjne
arkusz w PDF

VOLKSWAGEN PASSAT VIII (2014-...)

Galeria VOLKSWAGEN PASSAT VIII

Ósma generacja samochodów Passat była oficjalnie zaprezentowana jesienią 2014 roku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, a wkrótce potem pojawiła się na rynku. Nowy model powstał na bazie modularnej platformy MQB. Dzięki zastosowaniu stali o wysokiej wytrzymałości i stopów lekkich wzrosła sztywność nadwozia i zmniejszono jego masę. Rozstaw osi został powiększony o 79 mm, ale długość całkowita pojazdu minimalnie się zmniejszyła. Pod względem stylistycznym sylwetka stała się bardziej wyrazista od poprzecznika. Wersja kombi pojawiła się równocześnie z wersją notch-back.

Do wyboru była szeroka gama silników benzynowych TSI i silników Diesla TDI. Zrezygnowano z silnika V6, więc stosowano tylko jednostki rzędowe o czterech cylindrach. Stosowano zarówno tradycyjne, jak również dwusprzęgłowe skrzynie przekładniowe. Niektóre wersje Passata otrzymały dołączany napęd tylnych kół.

Udana nowoczesna konstrukcja i elegancka forma nadwozia w połączeniu z atrakcyjnym wyposażeniem przyczyniły się do uzyskania przez Passata zaszczytnego tytułu Samochodu Roku 2015.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2021 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu