Samochody seryjne
arkusz w PDF

SKODA SUPERB IV (2015-...)

Galeria SKODA SUPERB IV

Oficjalny debiut czwartej generacji samochodów Superb odbył się podczas Salonu Samochodowego w Genewie w marcu 2015 roku. Konstrukcja pojazdu powstała na nowej platformie grupy Volkswagena o symbolu MQB, co przyczyniło się do redukcji masy o około 75 kg. Zdecydowano się na istotne powiększenie rozstawu osi (8 cm), przez co przybyło sporo miejsca we wnętrzu. Nowe nawozie otrzymało formę hatch-back, gdyż zrezygnowano z systemu Twindoor. Elegancka sylwetka miała bardziej zdecydowane krawędzie, ale jednocześnie nieco lepsze własności aerodynamiczne.

Szeroka gama jednostek napędowych składała się z pięciu silników benzynowych oraz z trzech silników Diesla, przy czym wszystkie były wyposażone w turbosprężarki i spełniały wymogi normy Euro6. W układzie napędowym stosowano mechaniczne skrzynie biegów, zarówno tradycyjne jak i dwusprzęgłowe DSG. Większość modeli miała napęd przedni, a tylko najmocniejsze wersji TSI i TDI oferowano z dołączanym napędem tylnej osi.

Jesienią tegoż roku, podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie n/Menem przedstawiono wersję z nadwoziem typu kombi. Do napędu tych pojazdów stosowano takie same mechanizmy jak w wersjach hatch-back.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2018 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu