Samochody seryjne
arkusz w PDF

MERCEDES BENZ GL II (2012-2015)

Galeria MERCEDES BENZ GL II

Prezentacja drugiej generacji samochodów GL odbyła się w kwietniu 2012 roku podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku, natomiast sprzedaż ruszyła kilka miesięcy później.

Zachowano ogólną koncepcję konstrukcyjną, a także płytę podłogową z dotychczasowym rozstawem osi. Wymiary zewnętrzne zostały nieznacznie powiększone,

Wykorzystano zespoły mechaniczne pochodzące z trzeciej generacji modelu ML. Początkowo dostępne były trzy wersje silnikowe. Silniki benzynowe miały układ V8 i pojemność skokową 4,7 oraz 5,5 dm3 (AMG), natomiast silnik Diesla w układzie V6 miał pojemność 3,0 dm3. Każdy z nich był łączony z siedmiobiegowym "automatem" i układem stałego napędu obu osi 4Matic.

W 2014 roku rodzina GL została powiększona o wersję napędzaną mniejszym silnikiem benzynowym w układzie V6, o pojemności 3,0 dm3.

W 2015 roku zdecydowano się na modernizację tej rodziny, ale równocześnie zmieniono system oznaczeń samochodów marki Mercedes-Benz, tak więc pojazdy po modernizacji produkowane są pod oznaczeniem GLS.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2018 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu