Samochody seryjne
arkusz w PDF

FIAT ULYSSE II (2002-2011)

Galeria FIAT ULYSSE II

Druga generacja samochodów Fiat Ulysse trafiła na rynek w czerwcu 2002 roku. Nowe nadwozie było nieco większe, ale rozstaw osi praktycznie się nie zmienił. Wzrost długości o ponad 26 cm wykorzystano na powiększenie pasażerskiej części wnętrza. Zewnętrzna forma nadwozia zyskała bardziej płynne linie.

Początkowo do napędu stosowano dwa benzynowe wolnossące silniki o pojemności skokowej 2,0 i 3,0 dm3. Większy z nich miał układ V6. Gamę jednostek napędowych uzupełniały turbodoładowane silniki Diesla o pojemności 2,0 oraz 2,2 dm3. Silniki spełniały wymogi ekologicznej normy Euro3. Wersje podstawowe łączono z mechanicznymi skrzyniami przekładniowymi o pięciu biegach, a niektóre dostępne były z hydromechanicznymi automatami. Napęd przekazywano na koła przednie.

Początkiem 2008 roku do gamy silnikowej dołączono dynamiczną jednostkę napędową w postaci podwójnie doładowanego turbodiesla o pojemności 2,2 dm3.

Zakończenie produkcji samochodów drugiej generacji nastąpiło w połowie 2011 roku. Formalnym następcą samochodu wielofunkcyjnego w gamie Fiata został wkrótce model typu crossover o nazwie Freemont.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2019 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu