Samochody seryjne
arkusz w PDF

KIA CEE'D III (2018-...)

Galeria KIA CEE'D III

Trzecia generacja samochodów Ceed debiutowała oficjalnie w marcu 2018 roku, podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Nieco wcześniej pokazano wersję hatch-back, ale w Genewie pokazano także pięciodrzwiową wersję kombi. Sprzedaż tych pojazdów rozpoczęto w lecie 2018 roku.

Ogólna koncepcja tej rodziny pojazdów nie uległa zmianie. Zachowano dotychczasowy rozstaw osi, ale zastosowano nową platformę noszącej oznaczenie K2. Wymiary gabarytowe obu wersji praktycznie nie uległy zmianie, natomiast pod względem stylistycznym nadwozia są bardziej zachowawcze, ponadczasowe. Charakterystyczny wlot powietrza stał się bardziej szczupły.

W gamie jednostek napędowych znalazły się silniki benzynowe o pojemności skokowej 1,0, 1,4 i 1,6 dm3 oraz silniki Diesla o pojemności 1,6 dm3. Pierwszy z wymienionych ma trzy cylindry, a pozostałe są czterocylindrowe. Silniki współpracują standardowo z mechanicznymi skrzyniami o sześciu biegach, ale opcjonalnie oferowana jest skrzynia dwusprzęgłowa (DCT) o siedmiu przełożeniach. Napęd kierowany jest na koła przednie.

Jesienią 2018 roku, podczas Salonu Samochodowego w Paryżu zaprezentowano trzecią wersję nadwoziową o nazwie ProCeed. W odróżnieniu od poprzedniej generacji, nowy ProCeed ma pięcioro drzwi, a jego atrakcyjna smukła sylwetka jest określana anglojęzycznym terminem shooting brake.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2022 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu