Samochody seryjne
arkusz w PDF

VOLKSWAGEN PASSAT VII (2010-2014)

Galeria VOLKSWAGEN PASSAT VII

Prezentacja siódmej generacji samochodów Passat odbyła się podczas paryskiego Salonu Samochodowego w październiku 2010 roku. Sprzedaż tych pojazdów ruszyła w następnym miesiącu. Strukturę nadwozia oraz większość zespołów mechanicznych przejęto z pojazdów poprzedniej generacji. Sylwetka nie jest już tak obła jak poprzednik, a przedni pas nadwozia przypomina Phaetona.

W gamie silników znalazły się tylko nowoczesne i ekonomiczne jednostki benzynowe oraz Diesle wyposażone w doładowanie i bezpośredni wtrysk paliwa. Model podstawowy napędzany był benzynowym silnikiem o pojemności 1,4 dm3, a najsilniejsza wersja napędzana była początkowo silnikiem o pojemności 2,0 dm3. Wkrótce dołączył jednak silnik w układzie V6 o pojemności 3,6 dm3.

W listopadzie 2011 roku, podczas Salonu Samochodowego w Tokio, zaprezentowano uterenowioną wersję Passata o nazwie Alltrack. Pojazd ten wykorzystywał nadwozie kombi, które miało zmienione zderzaki oraz dodatkowe osłony boczne z tworzywa sztucznego. Powiększono także prześwit o 3 cm. W ofercie były zarówno samochody z napędem przednim, jak i dołączanym napędem osi tylnej. Sprzedaż tych samochodów rozpoczęto wiosną 2012 roku.

Zakończenie produkcji pojazdów siódmej generacji nastąpiło w październiku 2014 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2019 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu