Samochody seryjne
arkusz w PDF

NISSAN MICRA IV (2010-2017)

Galeria NISSAN MICRA IV

Oficjalna prezentacja nowej, czwartej generacji samochodu Micra odbyła się w marcu 2010 roku podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Dostawy na rynek europejski rozpoczęły się w listopadzie tegoż roku. Zrezygnowano z produkcji na terenie Europy, a samochody tu oferowane pochodziły z indyjskiej fabryki Nissana.

Pojazd powstał na nowej platformie konstrukcyjnej i miał nieco większe wymiary. Rozstaw osi powiększono o 2 cm, natomiast długość całkowita wzrosła o ponad 6 cm. Istotnie zwiększyła się również wysokość pojazdu (o ponad 8 cm). Zdecydowano się na produkcję tylko jednej wersji nadwoziowej w postaci pięciodrzwiowego hatch-back'a. Kształty nadwozia nie są porywające, ale zaprojektowano je tak aby podobały się na wielu kontynentach.

Początkowo Micra dostępna była tylko z trzycylindrowym wolnossącym silnikiem benzynowym o pojemności skokowej 1,2 dm3. Silnik ten łączono z mechaniczną skrzynią przekładniową lub z bezstopniową przekładnią typu CVT. W 2011 roku zaoferowano nową wersję tej jednostki napędowej wyposażoną w bezpośredni wtrysk paliwa i sprężarkę mechaniczną.

W połowie 2013 roku przeprowadzono modernizację tych pojazdów. Zakres zmian ograniczył się do korekty wyglądu. Po face-liftingu zmieniono przedni zderzak i lampy, a w centralnej części wlotu powietrza pojawił się chromowany element przypominający literę V, znany z innych modeli Nissana. Zmieniono także klosze lamp tylnych, a we wnętrzu zestaw wskaźników i centralną konsolę.

Zakończenie produkcji samochodów czwartej generacji nastąpiło początkiem 2017 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2019 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu