Samochody seryjne
arkusz w PDF

TOYOTA COROLLA X (2006-2013)

Galeria TOYOTA COROLLA X

Jesienią 2006 roku nastąpił podział tej rozbudowanej rodziny samochodów Corolla. Zdecydowano się wydzielenie z tej rodziny pojazdów z nadwoziami typu hatch-back, które otrzymały nazwę Auris oraz samochodów z nadwoziami wielofunkcyjnymi (MPV), które utworzyły nową samodzielną rodzinę Verso. Zrezygnowano wówczas z produkcji nadwozi kombi. Tak więc zarówno w Europie jak i w USA pod nazwą Corolla oferowano tylko samochody z trzybryłowymi nadwoziami typu notch-back.

Europejska gama silników składała się z jednostek benzynowych o pojemności skokowej 1,4, 1,6 i 1,8 dm3 oraz silników Diesla o pojemności 1,4 i 2,0 dm3. Stosowano mechaniczne skrzynie przekładniowe, w tym również zrobotyzowane.

Wersje produkowane w USA napędzane były wyłącznie silnikami benzynowymi. W większości montowano w nich silniki o pojemności 1,8 dm3, ale dostępna była także usportowiona wersja XRS wyposażona w silnik o pojemności 2,4 dm3, pochodzący z modelu Camry.

W końcu 2009 roku przeprowadzono modernizację wersji europejskich. Zmieniono przednią część nadwozia oraz silniki benzynowe. W wersjach amerykańskich podobną operację przeprowadzono w 2010 roku.

Zakończenie produkcji samochodów dziesiątej generacji nastąpiło w 2013 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2019 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu