Samochody seryjne
arkusz w PDF

SUBARU FORESTER IV (2012-...)

Galeria SUBARU FORESTER IV

Czwarta generacja samochodów Forester została zaprezentowana końcem 2012 roku podczas chińskiego Salonu Samochodowego w Guangzhou. Sprzedaż tych pojazdów na rynkach USA i Europy rozpoczęła się wiosną 2013 roku.

Ogólna koncepcja konstrukcyjna pojazdu została zachowana, ale ponownie zdecydowano się na powiększenie jego wymiarów. Rozstaw osi powiększono o 25 mm, natomiast długość całkowita wzrosła o 35 mm i wynosiła 4595 mm. Przednią część nadwozia upodobniono do innych modeli tej marki. Wersje XT oraz Sport wyposażono w przedni zderzak o odmiennym kształcie.

Gama jednostek napędowych została przejęta z poprzedniej generacji. Nowością było wprowadzenie nowej automatycznej skrzyni przekładniowej typu CVT (bezstopniowej) o nazwie Lineatronic. Początkowo stosowano ją tylko z silnikami benzynowymi, ale od 2015 roku łączono ją także z silnikiem Diesla.

W marcu 2016 roku przeprowadzono nieznaczną modernizację tych pojazdów. Zmiany w przedniej części objęły zderzak, wlot powietrza oraz lampy, w których zastosowano diodowe światła dzienne. Zmieniono także lampy tylne. We wnętrzu zastosowano nową kierownicę. W zespołach podwoziowych korekcją objęto układ kierowniczy oraz zawieszenie kół.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2018 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu