Samochody seryjne
arkusz w PDF

BMW 5 VII (2017-...)

Galeria BMW 5 VII

Siódma generacja samochodów rodziny „5” debiutowała oficjalnie jesienią 2016 roku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, natomiast sprzedaż rozpoczęto w lutym 2017 roku. Początkowo zaoferowano wersje z trzybryłowym nadwoziem typu notch-back, a wkrótce okazało się, że wersja GT z nadwoziem typu hatch-back została przeniesiona z tej rodziny do serii 6.

Dzięki szerszemu zastosowaniu stopów lekkich w nowym nadwoziu udało się zredukować jego masę o około 100 kg w stosunku do poprzedniej generacji. Rozstaw osi został symbolicznie zwiększony (o 7 mm), natomiast długość całkowita wzrosła o 37 mm.

W ciągu 2017 roku gama jednostek napędowych była stale powiększana i pod jego koniec składała się z czterech silników benzynowych i pięciu silników Diesla. Większość modeli została wyposażona w ośmiobiegową automatyczną skrzynię przekładniową, a tylko najsłabsze silniki łączono z mechanicznymi skrzyniami sześciobiegowymi. Niektóre wersje oferowano z systemem napędu obu osi (xDrive).

Samochody tej serii 5 z nadwoziem typu kombi o tradycyjnej nazwie Touring miały debiut rynkowy w maju 2017 roku. Jesienią tegoż roku debiutowała usportowiona wersja M5 wyposażona w benzynowy silnik V8 o pojemności 4,4 dm3, doładowany dwoma turbosprężarkami.

Uzupełnieniem oferty handlowej była wersja z hybrydowym zespołem napędowym.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2020 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu