Samochody seryjne
arkusz w PDF

MASERATI GHIBLI III (2013-...)

Galeria MASERATI GHIBLI III

Trzecia generacja samochodów Ghibli ukazała się 15 lat po drugiej. Oficjalnie została ona zaprezentowana w 2013 roku, podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju. W odróżnieniu od dwóch poprzednich generacji pojazd miał czterodrzwiowe nadwozie typu notch-back. Pod względem konstrukcyjnym bazował na platformie największego modelu tej marki czyli Quattroporte. Zachowano klasyczny układ mechanizmów. Rozstaw osi został skrócony o 20 cm, a długość całkowita o niemal 30 cm. Pod względem stylistycznym pojazd także nawiązywał do aktualnej generacji Quattroporte. Szczególną uwagę zwrócono na bogate wyposażenie wnętrza i możliwości jego personalizacji.

Gama jednostek napędowych składała się z widlastych turbodoładowanych silników sześciocylindrowych o pojemności skokowej 3,0 dm3. Silniki benzynowe produkowane w fabryce Ferrari (bazowy i wzmocniony) wyposażono w dwie turbosprężarki. Pierwszy w historii tej marki silnik Diesla, który dostarczała włoska firma VM, korzystał z jednej turbosprężarki.

W wersjach bazowych napędzane były koła tylne, ale dostępne były także wersje Q4 z dołączanym napędem kół przednich.

Jesienią 2016 roku bazowy silnik benzynowy został nieco wzmocniony. Rok później modernizacja objęła mocniejszy silnik oraz niektóre elementy nadwozia i wyposażenia (face-lifting). Zmieniono przednie lampy i zderzak, a na wlocie powietrza pojawiły się chromowane pionowe elementy. Wprowadzony zestaw zmian zaowocował poprawą dynamiki i zmniejszeniem zużycia paliwa wersji benzynowych.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2019 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu