Samochody seryjne
arkusz w PDF

NISSAN MICRA V (2017-...)

Galeria NISSAN MICRA V

Piąta generacja samochodów Micra debiutowała oficjalnie jesienią 2016 roku, podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, ale sprzedaż tych pojazdów rozpoczęto dopiero w marcu następnego roku. Ich produkcja powróciła na teren Europy, tym razem do francuskiej fabryki Renault.

Zdecydowano się na kolejne powiększenie wymiarów pojazdu, a także radykalną zmianę stylistyki pięciodrzwiowego nadwozia. Rozstaw osi został powiększony o 75 mm, natomiast długość całkowita wzrosła aż o 174 mm. Skorygowano też inne wymiary, a więc szerokość powiększono o 59 mm, a wysokość zredukowano o 70 mm. Zmiany te istotnie wpłynęły nie tylko na wygląd, ale również na komfort podróżowania.

Odnowiono również gamę jednostek napędowych. Składała się ona z dwóch trzycylindrowych silników benzynowych o pojemności skokowej do 1,0 dm3 oraz czterocylindrowego Diesla o pojemności 1,5 dm3. Wszystkie jednostki spełniały wymogi normy Euro6. Wszystkie silniki współpracowały z pięciobiegowymi mechanicznymi skrzyniami przekładniowymi i przekazywały napęd na koła przednie.

Początkiem 2019 roku uzupełniono gamę jednostek napędowych. Były to nowe silniki benzynowe o pojemności 1,0 dm3 wyposażone w turbodoładowanie. Najmocniejsza wersja miała bezpośredni wtrysk paliwa i byłą łączona z sześciobiegową skrzynią przekładniową.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2020 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu