Samochody seryjne
arkusz w PDF

CHRYSLER VOYAGER IV (2000-2007)

Galeria CHRYSLER VOYAGER IV

Czwarta generacja Voyagera ukazała się początkiem 2001 roku, podczas Salonu Samochodowego w Detroit. Utrzymano ogólną koncepcję konstrukcyjną, ale zrezygnowano z oferowania krótszej wersji nadwoziowej na rynku amerykańskim. Dotychczasowy rozstaw osi obu wersji został zachowany, ale długość całkowita pojazdów nieco wzrosła. Zmodyfikowano wnętrze i wzbogacono wyposażenie. Za dopłatą można było otrzymać elektrycznie odsuwane drzwi boczne oraz układ podnoszenia drzwi tylnych.

Silniki przejęto z poprzedniej generacji, ale zostały zmodernizowane pod katem poprawy osiągów i spełnienia norm ekologicznych. Mechaniczne skrzynie przekładniowe montowano tylko z bazowym silnikiem benzynowym i z silnikiem Diesla. Pozostałe wersje wyposażone były w czterobiegowy "automat".

W lecie 2004 roku samochody poddano modernizacji. W ramach face-liftingu zmieniono cały przedni pas nadwozia, a więc wlot powietrza, zderzak oraz lampy. Wdrożono też nowy system składania siedzeń drugiego i trzeciego rzędu o nazwie Stow ’n Go. W tym samym czasie do europejskiej oferty wprowadzono wersje z turbodoładowanym silnikiem Diesla o pojemności 2,8 dm3 produkowanym przez włoską firmę VM Motori. Łączono go tylko z "automatem" o czterech przełożeniach.

Zakończenie produkcji samochodów czwartej generacji nastąpiło w grudniu 2007 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2020 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu