Samochody seryjne
arkusz w PDF

BENTLEY BROOKLANDS II (2007-2011)

Galeria BENTLEY BROOKLANDS II

Druga generacja modelu Brooklands debiutowała oficjalnie w marcu 2007 roku podczas genewskiego Salonu Samochodowego. Była to nowa konstrukcja nie mająca wiele wspólnego z poprzednikiem o takie samej nazwie. Sprzedaż tego ekskluzywnego pojazdu ruszyła w pierwszej połowie 2008 roku. Już wówczas zapowiedziano, że zostanie wyprodukowanych jedynie 550 egzemplarzy tego modelu.

Samochód otrzymał samonośne nadwozie typu coupe o trzybryłowej smukłej sylwetce. Rozstaw osi był nieco większy niż w pierwszej generacji i wynosił 3116 mm, Zewnętrzna forma nadwozia miała bardziej obłe kształty, niż wcześniejsze pojazdy tej marki. Mimo znacznych wymiarów wnętrze pojazdu było przeznaczone dla czterech osób, a bogate wyposażenie zapewniało komfortową i bezpieczną podróż.

Do napędu tego pojazdu zastosowano znacznie zmodernizowany silnik V8 o pojemności skokowej 6,75 dm3. Wprowadzono szereg nowych rozwiązań konstrukcyjnych , w tym dwie turbosprężarki, co spowodowało ponad dwukrotny wzrost mocy w stosunku do poprzednika z 1992 roku. Silnik współpracował z automatyczną hydromechaniczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach. Napęd przekazywany był na koła tylne, a elementami resorującymi były miechy pneumatyczne. Opcjonalnym rozwiązaniem były ceramiczne tarcze hamulcowe.

Zakończenie produkcji tych samochodów nastąpiło w 2011 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2020 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu