Samochody seryjne
arkusz w PDF

FORD FOCUS IV (2018-...)

Galeria FORD FOCUS IV

Czwarta generacja samochodów Focus została oficjalnie przedstawiona w kwietniu 2018 roku. Ogólna koncepcja konstrukcyjna pojazdu nie uległa zmianie. Zastosowano nową, sztywniejszą płytę podłogową, a rozstaw osi został powiększony o 52 mm i wynosi 2700 mm.

Podstawowym modelem w rodzinie jest pięciodrzwiowy hatch-back. Bryła nadwozia otrzymała inne proporcje, bowiem długość całkowita wzrosła o 20 mm, szerokość o 25 mm, natomiast wysokość została zmniejszona o 32 mm. Wydłużono nieco przedni segment nadwozia, a ściana przednia zyskała bardziej agresywną formę.

Poza nadwoziem podstawowym do gamy trafiły jeszcze dwa inne czyli kombi i trzybryłowy notch-back. W obu wersjach zachowano taki sam rozstaw osi, ale wydłużono tylny zwis. Wersja notch-back przewidziana została tylko na niektóre rynki.

Gama jednostek napędowych składała się z trzycylindrowych silników benzynowych rodziny EcoBoost o pojemności skokowej 1,0 oraz 1,5 dm3 oraz czterocylindrowych silników Diesla (EcoBlue) o pojemności 1,5 lub 2,0 dm3. Wszystkie wersje miały napędzane koła przednie poprzez mechaniczne skrzynie przekładniowe o sześciu biegach lub opcjonalnie przez ośmiobiegowe "automaty".

Nowością w rodzinie Focusa była wersja Acitive stylizowana na crossovera, mająca zwiększony prześwit.

W połowie 2019 roku rodzina tych pojazdów powiększyła się o usportowione modele ST, oferowanych w wersjach hatch-back i kombi.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2020 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu