Samochody seryjne
arkusz w PDF

BMW X 6 III (2019-...)

Galeria BMW X 6 III

Trzecia generacja modelu X6 była oficjalnie przedstawiona jesienią 2019 roku podczas Salonu Samochodowego w Frankfurcie n/Menem. Ogólna koncepcja konstrukcyjna i związki z modelem X5 zostały zachowane. Nowe nadwozie o sylwetce dwubryłowego coupe otrzymało rozstaw osi zwiększony o 42 mm, a długość całkowita wzrosła o 26 mm. Linia dachu została obniżona o 6 mm. Bryła nadwozia stała się bardziej wyrazista. Nowe lampy przednie nie łączą się już z "nerkami" o całkowicie innym zarysie, a wąskie lampy tylne i poziome przetłoczenia maskują dużą wysokość tylnej ściany.

Początkowo gama jednostek napędowych składała się z czterech silników. Silniki benzynowe miały pojemność skokową 3,0 oraz 4,4 dm3, natomiast silniki Diesla o pojemności 3,0 dm3 znacznie różniły się osiągami. Silnik montowany w wersji M50 d wyposażony został w cztery turbosprężarki.

Wszystkie jednostki napędowe łączono z ośmiobiegową automatyczną skrzynią przekładniową. Napęd przekazywany był na obie osie.

Początkiem 2020 roku do gamy dołączył trzeci, pośredni silnik Diesla oraz najmocniejsze wersje benzynowe noszące oznaczenia M i M Competition.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2021 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu