Samochody seryjne
arkusz w PDF

PORSCHE 911 VIII (2018-...)

Galeria PORSCHE 911 VIII

Oficjalna prezentacja ósmej generacji modelu 911 odbyła się w listopadzie 2018 roku podczas Los Angeles Auto Show. Pokazano wówczas tylko wersję nadwoziową coupe. Zachowano ogólną koncepcję konstrukcyjną tego pojazdu i całej rodziny. Utrzymano dotychczasowy rozstaw osi, ale długość całkowita nieco wzrosła (o 20 mm). Wygładzona sylwetka nowego nadwozia miała poprawione cechy aerodynamiczne oraz uatrakcyjniony wygląd. Nowym akcentem stylistycznym była świetlna listwa w tylnym pasie nadwozia.

Podstawową jednostką napędową był sześciocylindrowy "boxer" o pojemności skokowej 3,0 dm3, wyposażony w podwójne turbodoładowanie. Silnik ten może być łączony z siedmio- lub ośmiobiegową skrzynią przekładniową. Standardowo napęd przenoszony jest na koła tylne, ale od początku oferowano również wersje z dołączanym napędem osi przedniej.

W styczniu 2019 roku debiutowała druga wersja nadwoziowa- kabriolet. W połowie tegoż roku wprowadzono na rynek bazową jednostkę napędową (3,0 dm3) o niższych osiągach.

Kolejne nowości ukazały się w 2020 roku. W kwietniu pojawiła się wersja Turbo S wyposażona w większy silnik o pojemności 3,75 dm3. Nieco później przedstawiono wersję Targa, ale jej sprzedaż ruszy jesienią.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2021 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu