Samochody seryjne
arkusz w PDF

CHRYSLER CROSSFIRE (2002-2007)

Galeria CHRYSLER CROSSFIRE

Samochód sportowy o nazwie Crossfire debiutował roku jako pojazd studialny podczas Salonu Samochodowego w Detroit w styczniu 2001roku. Oryginalna forma nadwozia typu coupe wzbudziła duże zainteresowanie, więc zdecydowano się na uruchomienie produkcji.

Wersja produkcyjna bazowała na płycie podłogowej i zespołach mechanicznych Mercedesa SLK (pierwszej generacji) i została zaprezentowana salonie genewskim w 2002 roku. Produkcję tych pojazdów zlokalizowano w niemieckich zakładach Karmann.

Samochód otrzymał klasyczny układ zespołów napędowych. Do napędu zastosowano silnik benzynowy w układzie V6, o pojemności skokowej 3,2 dm3. Napęd na koła tylne przekazywany był poprzez mechaniczną lub automatyczną skrzynię przekładniową.

W lutym 2004 roku wprowadzono do produkcji wersję z otwartym nadwoziem typu roadster.

Niewiele później, w tym samym roku, debiutowała na rynku wzmocniona wersja modelu Crossfire. Nosiła ona dodatkowe oznaczenie SRT6 i była napędzana silnikiem wyposażonym w sprężarkę mechaniczną. Zmodyfikowano w niej także zawieszenie kół i układ hamulcowy.

W 2006 roku sprzedaż tych pojazdów znacznie się zmniejszyła i wówczas wstrzymano produkcję wersji SRT6, a w następnym roku zadecydowano o zakończeniu produkcji wszystkich wersji samochodu Crossfire.

Ogółem wykonano około 86 tysięcy tych pojazdów.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2023 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu