Samochody seryjne
arkusz w PDF

LEXUS LF-A (2010-2012)

Galeria LEXUS LF-A

Symbolem LF-A oznaczony został najszybszy w historii tej marki pojazd sportowy o specyficznej konstrukcji. Jako pojazd studialny przedstawiony był w styczniu 2005 roku, podczas Salonu Samochodowego w Detroit. Olbrzymie zainteresowanie tym modelem skłoniło firmę do podjęcia prac nad wdrożeniem go do małoseryjnej produkcji. Dwa lata później, także Detroit zaprezentowano przedprodukcyjną wersję mającą strukturę nośną wykonaną z kompozytu karbonowego (wcześniejsza była wykonana ze stopów aluminium).

W 2008 roku na Salonach w Detroit i w Genewie można było podziwiać model LF-A z otwartym nadwoziem typu roadster. Docelowa wersja produkcyjna została pokazana jesienią 2009 roku na Salonie w Tokio.

Do napędu zastosowano potężny silnik w układzie V10, o pojemności skokowej 4,8 dm3. Silnik umieszczono z przodu, a napęd kół tylnych odbywał się poprzez zrobotyzowaną skrzynię przekładniową zabudowaną z tyłu pojazdu (układ transaxle).

Plany zakładają wykonanie tylko 500 egzemplarzy tego pojazdu, a początek produkcji zaplanowano na grudzień 2010 roku. Zakończenie ich produkcji nastąpiło w grudniu 2012 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2023 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu