Samochody seryjne
arkusz w PDF

CITROEN C CROSSER (2007-2012)

Galeria CITROEN C CROSSER

Samochód oznaczony jako C-Crosser jest pierwszym modelem tej marki mającym napęd na cztery koła i należącym do kategorii crossover. Nazwę pojazdu przejęto od samochodu studialnego pokazanego w 2001 roku we Frankfurcie. Pod względem konstrukcyjnym samochód bazuje na modelu Mitsubishi Outlander drugiej generacji. Oficjalny debiut europejski odbył się podczas Salonu Samochodowego w Bolonii, w grudniu 2006 roku.

Produkcję seryjną modelu C-Crosser podjęto w 2007 roku w Japonii i dopiero w styczniu 2009 roku uruchomiono ich montaż w fabryce Ned-Car w Holandii. Pięciodrzwiowe nadwozie typu kombi zostało stylistycznie dopasowane do reszty samochodów marki Citroen, co jest szczególnie widoczne w przedniej części. Wnętrze standardowo mieści pięć osób, ale oferowane są także wersje z dodatkowymi dwoma siedzeniami, które oczywiście mogą być składane.

Początkowo dostępna była tylko jedna wersja silnikowa. Montowano w niej francuski turbodoładowany silnik Diesla o czterech cylindrach i pojemności skokowej 2,2 dm3. Umieszczony poprzecznie silnik był łączony z sześciobiegową mechaniczną skrzynią przekładniową. Standardowo napędzane są przednie koła pojazdu, a napęd kół tylnych odbywa się poprzez sprzęgło wiskotyczne.

W 2008 roku wprowadzono na rynek drugą wersję wyposażoną w benzynowy silnik o pojemności 2,4 dm3, pochodzący z gamy firmy Mitsubishi. Od następnego roku wersja z silnikiem Diesla mogła być łączona z nową dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Zakończenie produkcji samochodów C-Crosser nastąpiło w 2012 roku. Model ten nie miał bezpośredniego następcy.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2019 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu