Samochody seryjne
arkusz w PDF

OPEL MOKKA (2012-...)

Galeria OPEL MOKKA

Model o nazwie Mokka jest zaliczany do kategorii miejskich crossover'ów, a jego oficjalny debiut odbył się w marcu 2012 roku, podczas genewskiego Salonu Samochodowego. Produkcję tych pojazdów zlokalizowano w fabryce koncernu General Motors w Korei Południowej. Sprzedażna rynkach europejskich rozpoczęto dopiero pod koniec 2012 roku. Bliźniacze modele oferowane są także pod innymi markami koncernu GM jak Buick, Chevrolet i Vauxhall. W 2014 roku produkcja tych pojazdów będzie podjęta również w hiszpańskiej fabryce Opla.

Model Mokka powstał na platformie Sigma II i otrzymał zwarte nadwozie o długości około 4,3 m. Nadwozie ma układ pięciodrzwiowy i dość dynamicznie ukształtowaną sylwetkę.

Gama jednostek napędowych składała się z dwóch silników benzynowych o pojemności skokowej 1,4, i 1,6 dm3 oraz silnika Diesla o pojemności 1,7 dm3. Bazowym silnikiem jest wolnossąca jednostka 1,6 dm3, natomiast pozostałe są wyposażone w turbodoładowanie. Stosowane są pięcio- lub sześciobiegowe skrzynie przekładniowe. W ofercie znajdują się dwie wersje układu napędowego. Podstawowe wersje mają napęd kół przednich, ale dostępne są również samochody z dołączanym okresowo napędem kół tylnych (4x4).

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2019 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu