Samochody seryjne
arkusz w PDF

RENAULT TALISMAN (2016-...)

Galeria RENAULT TALISMAN

Samochód o nazwie Talisman został następcą modelu Latitude. Oficjalna prezentacja miała miejsce jesienią 2015 roku, podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie n/Menem. Sprzedaż tych pojazdów na rybkach europejskich rozpoczęto w lutym 2016 roku.

Bazą dla tej konstrukcji była platforma CMF, będąca wspólną konstrukcją opracowaną przez specjalistów firm Renault i Nissan. Samonośne nadwozie w układzie czterodrzwiowym miało smukłą trzybryłową sylwetkę o dość obłych kształtach. Rozstaw osi nieznacznie przekraczał 2,8 m, a długość całkowita wynosiła 4865 mm.

Początkowa gama jednostek napędowych składała się z dwóch silników benzynowych o pojemności skokowej 1,6 dm3 oraz trzech silników Diesla o pojemności 1,5 oraz 1,6 dm3.

Wszystkie zespoły napędowe montowano poprzecznie w przedniej części pojazdu, a napęd przekazywany był na koła przednie. W układzie przeniesienia napędu stosowano mechaniczne skrzynie przekładniowe; tradycyjne manualne o sześciu biegach lub dwusprzęgłowe siedmiobiegowe działające w trybie automatycznym.

W połowie 2016 roku do rodziny dołączyły modele o nazwie Grandtout z pięciodrzwiowym nadwoziem typu kombi. Rozstaw osi pozostał bez zmiany, ale nieznacznie wzrosła długość pojazdu. Zespoły mechaniczne były takie same jak w wersjach podstawowych.

Jesienią 2018 roku zmodernizowano gamę jednostek napędowych, zarówno benzynowych jak i turbodiesli (Blue dCi). Początkiem 2019 roku do gamy dołączył nowy silnik benzynowy o pojemności 1,3 dm3, wyposażony w filtr cząstek stałych.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2023 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu