Samochody seryjne
arkusz w PDF

FERRARI 456 (1992-2003)

Galeria FERRARI 456

Model oznaczony symbolem 456 GT miał swój debiut podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, jesienią 1992 roku. Forma nadwozia typu coupe opracowana została przez firmę Pininfarina. Nadwozie to było jednym z niewielu tej marki, które przeznaczono dla czterech osób.

Klasyczna sylwetka nadwozia cieszyła się dużym uznaniem zamożnych klientów. Po wielu latach przerwy zdecydowano się zastosowanie klasycznego układu napędowego, ale w tzw. odmianie transaxle, gdzie skrzynia przekładniowa zblokowana została z tylnym mostem napędowym.

Pojazd napędzany był silnikiem w układzie V12, o pojemności skokowej 5,5 dm3. Cztery wałki napędu sterowały pracą 48 zaworów. Mechaniczna skrzynia przekładniowa miała sześć biegów. Od wiosny 1996 roku dostępny był również model oznaczony jako GTA, wyposażony w automatyczną czterobiegową skrzynię przekładniową i przeznaczony głównie na rynek amerykański.

Na genewskim Salonie Samochodowym w 1998 roku pokazano model 456 M (Modificata).W samochodzie zmieniono niektóre szczegóły nadwozia, wystrój wnętrza, a także silnik i zespoły podwoziowe. Wprowadzono między innymi układ ASR zapobiegający poślizgowi kół podczas przyspieszania.

Produkcję tych pojazdów zakończono w 2003 roku, a ogółem wykonano 4361 sztuk.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2022 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu