Samochody seryjne
arkusz w PDF

MITSUBISHI SPACE STAR (1998-2005)

Galeria MITSUBISHI SPACE STAR

Model Space Star był niewielkim pięciodrzwiowym, pięcioosobowym pojazdem wielofunkcyjnym (MPV). Jednakże bryła tego modelu Mitsubishi nie jest łatwa do zdefiniowania. Sama firma określa nadwozie jako "zwarte pół-wysokie" (z ang. compact semi-tall profile body). Podobnie jak Carisma jest produkowany w miejscowości Born w Holandii. Po raz pierwszy został zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Genewie w 1998 roku. Pomimo, że pojazd był zbudowany na płycie podłogowej samochodu Mitsubishi Lancer, jest od niego krótszy. W gamie modelowej firmy mieści się pomiędzy Coltem, a Lancerem.

Początkowo w ofercie znajdowały się dwie benzynowe jednostki napędowe. Pierwsza z nich, 16 zaworowa jednostka o pojemności skokowej 1,3 dm3, pochodziła z modelu Lancer, natomiast drugą był nowoczesny silnik typu GDI o pojemności 1,8 dm3 pochodzący z Mitsubishi Carisma. Napęd na koła przednie przenoszony był poprzez pięciobiegowe mechaniczne skrzynie przekładniowe, a w wersji GDI opcjonalnie montowano także skrzynię automatyczną.

W roku 2000 skierowano na rynek trzecią wersję tego modelu. Została ona wyposażona w doładowany silnik Diesla o pojemności 1,9 dm3, pochodzący z gamy firmy Renault. Była to nowoczesna jednostka napędowa, oferowana w dwóch wariantach mocy, którą wyposażono w układ zasilania typu Common Rail. W następnym roku rodzina Space Star powiększyła się o silnik benzynowy o pojemności 1,6 dm3.

Początkiem 2002 roku samochody te poddano modernizacji (face-lifting), która objęła głównie przednią część nadwozia i wnętrze. W gamie silników została zmieniona jednostka o pojemności 1,8 dm3, a pozostałe nieznacznie zmodernizowano pod względem ekologicznym.

Zakończenie produkcji samochodów tej rodziny nastąpiło w 2005 roku. Ogółem wykonano około 276 tysięcy tych pojazdów.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2021 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu