Pojazdy studialne i prototypowe

Audi Steppenwolf (2000)

Samochód studialny o nazwie Steppenwolf prezentowany był przez firmę Audi podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2000 roku. Pojazd łączy w sobie cechy pojazdu sportowego i terenowego.

Do budowy tego modelu wykorzystano płytę podłogową z samochodu Audi TT, na której zabudowano nadwozie typu coupe, pod względem kształtów zewnętrznych, nawiązujące również do tego modelu. Istotnie zmieniono jednak część tylną, gdyż nadwozie ma zwartą formę dwubryłową. Centralna część dachu jest odejmowana. Długość całkowita pojazdu wynosi 4210 mm, szerokość 1830 mm a wysokość 1460 mm.

W przedniej części pojazdu zabudowano poprzecznie zespół napędowy z silnikiem w układzie V6 o pojemności skokowej 3,2 dm3 osiągającym moc 165 kW (225 KM). Mechaniczna skrzynka przekładniowa o sześciu biegach przekazuje stale napęd na koła przednie i współpracuje ze sprzęgłem typu Haldex, poprzez które napęd jest dostarczany do osi tylnej (w razie potrzeby).

Specjalnie dla tego pojazdu opracowano niezależne zawieszenia przednich i tylnych kół mające możliwość zmiany prześwitu. Podczas jazdy w terenie prześwit można zwiększyć do wartości 223 mm, natomiast przy jeździe szosowej nadwozie jest obniżane o 60 mm. Koła samochodu zaopatrzono w specjalne ogumienie o średnicy 19".

Prędkość maksymalna tego pojazdu wynosi 230 km/h natomiast czas rozpędzania do 100 km/h nie przekracza 8 sekund.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2023 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu