Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz rodzinę:

Katalog samochodów seryjnych

AUDI CABRIO (1991-2000)

Logo AUDI CABRIO

Samochód Audi Cabriolet miał rynkowy debiut w lecie 1991 roku. W konstrukcji tego pojazdu wykorzystano elementy i zespoły samochodu Audi 80 (IV generacji). Płyta podłogowa została skrócona o około 60 mm, a jej struktura odpowiednio wzmocniona. Sylwetka nadwozia charakteryzowała się płynnymi, eleganckimi liniami. Miękki składany dach umożliwiał całoroczną eksploatację pojazdu. Po złożeniu mieścił się we wnęce za tylnymi siedzeniami i był zakryty pokrywą. Za dopłatą można było otrzymać elektryczny mechanizm składania dachu.

Początkowo do napędu stosowano tylko pięciocylindrowy benzynowy silnik rzędowy o pojemności skokowej 2,3 dm3. Samochód miał napęd na koła przednie, a do jego przenoszenia zastosowano mechaniczną skrzynię o pięciu przełożeniach lub opcjonalnie czterobiegowy "automat".

Już w następnym roku wprowadzono drugą wersję silnikową wyposażoną w jednostkę napędową w układzie V6 o pojemności 2,8 dm3. W 1993 roku gamę silników powiększono o "ekonomiczny" silnik czterocylindrowy o pojemności 2,0 dm3. Rok później trafiła na rynek wersja z silnikiem V6 o pojemności 2,6 dm3, ale równocześnie zrezygnowano z jednostki pięciocylindrowej.

Nowością 1995 roku było zastosowanie w modelu Cabriolet turbodoładowanego silnika Diesla o pojemności 1,9 dm3. W tym samym czasie wprowadzono też mocniejszą, 16 zaworową wersję czterocylindrowej jednostki o pojemności 2,0 dm3.

W kwietniu 1997 roku zdecydowano się na niewielki face-lifting oraz przeniesienie produkcji do zakładów Karmann. Zmienił się przedni zderzak i lampy kierunkowskazów. Dotychczasowy silnik o pojemności 2,0 dm3 został zastąpiony nowszym silnikiem o pojemności 1,8 dm3, ale o wyższych osiągach.

W lecie 2000 roku produkcja modelu Audi Cabriolet została zakończona. Ogółem wykonano 71,3 tys. egzemplarzy. Następca tego modelu debiutował już w następnym roku i był przypisany do rodziny A4 (B6).

Miniatura AUDI CABRIO
Miniatura AUDI CABRIO
Miniatura AUDI CABRIO
Miniatura AUDI CABRIO
Miniatura AUDI CABRIO
Miniatura AUDI CABRIO

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024