Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz generację:

Katalog samochodów seryjnych

AUDI TT I (1998-2006)

Miniatura AUDI TT

Seryjną produkcję tego samochodu uruchomiono w nowej fabryce Audi, powstałej w węgierskim mieście Gyor. Debiut rynkowy samochodu w wersji coupe 2+2 nastąpił jesienią 1998 roku. W konstrukcji pojazdu wykorzystano płytę podłogową oraz niektóre zespoły mechaniczne z popularnego już modelu A3.

Masywna, ale jednocześnie agresywna obła bryła nadwozia wyróżniała się nietypową zabudową przednich i tylnych lamp oraz zderzakami całkowicie "wtopionymi" w powierzchnię nadwozia.

Samochody te oferowane były początkowo tylko z turbodoładowanymi silnikami o pojemności skokowej 1,8 dm3 (w dwóch wersjach). Produkowano także dwa warianty układu napędowego; podstawowy z napędzanymi kołami przednimi oraz opcjonalny z napędem na wszystkie koła (system Quattro).

W początkiem 1999 roku ruszyła produkcja modelu TT z otwartym nadwoziem typu roadster. Za fotelami umieszczono dwa rurowe pałąki bezpieczeństwa. Model podstawowy miał miękki składany dach otwierany ręcznie, a za dopłatą można było otrzymać dach otwierany elektrycznie.

W 2002 roku wprowadzono na rynek wersję wyposażoną w wolnossący silnik o pojemności 1,8 dm3. W 2003 roku gamę modeli TT powiększono o samochody z dużym silnikiem w układzie V6, o pojemności 3,2 dm3. Oferowano je zarówno z napędem przednim jak i w wersji Quattro. W 2005 roku zmodernizowano silniki o pojemności 1,8 dm3.

Zakończenie produkcji samochodów pierwszej generacji nastąpiło początkiem 2006 roku.

Miniatura AUDI TT
Miniatura AUDI TT
Miniatura AUDI TT
Miniatura AUDI TT
Miniatura AUDI TT
Miniatura AUDI TT

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024