Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz rodzinę:

Katalog samochodów seryjnych

CHRYSLER 300 M (1998-2003)

Logo CHRYSLER 300 M

Model 300M został specjalnie zaprojektowany z myślą o eksporcie. Z długości nadwozia wynoszącej niemal 5,0 m wynika jego przypisanie do europejskiej kategorii rynkowej F. Samochód ten debiutował na rynku w styczniu 1998 roku.

Nadwozie o formie trzybryłowej otrzymało obłą i smukłą sylwetkę wyróżniającą się silnie pochylonymi szybami przednią i tylną. Wartość współczynnika oporu powietrza Cx jest stosunkowo niska. W przedniej części nadwozia zwraca uwagę niewielki, ale charakterystyczny dla tej marki wlot powietrza oraz ciekawa forma lamp. Obszerne wnętrze zapewniało wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Samochód oferowany był w dwóch wersjach silnikowych. Obie jednostki napędowe to benzynowe silniki w układzie V6, zabudowane poprzecznie w przedniej części pojazdu. Mniejszy z nich miał pojemność skokową 2,7 dm3, a większy 3,5 dm3. Kadłub silnika i głowice wykonane zostały ze stopów aluminium. Stosowane były tylko automatyczne, czterobiegowe skrzynki przekładniowe, poprzez które napęd przenoszony był na przednie koła pojazdu.

W 2002 roku wprowadzono do sprzedaży wersję specjalną o charakterze sportowym, wyposażoną w koła ze stopu lekkiego, o średnicy 18" i ksenonowe lampy przednie.

W 2003 roku zakończono produkcję tych samochodów, a ich następcą został model 300 C, w którym powrócono do klasycznego napędu na koła tylne.

Miniatura CHRYSLER 300 M
Miniatura CHRYSLER 300 M
Miniatura CHRYSLER 300 M

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024