Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz rodzinę:

Katalog samochodów seryjnych

CHRYSLER CROSSFIRE (2002-2007)

Logo CHRYSLER CROSSFIRE

Samochód sportowy o nazwie Crossfire debiutował roku jako pojazd studialny podczas Salonu Samochodowego w Detroit w styczniu 2001roku. Oryginalna forma nadwozia typu coupe wzbudziła duże zainteresowanie, więc zdecydowano się na uruchomienie produkcji.

Wersja produkcyjna bazowała na płycie podłogowej i zespołach mechanicznych Mercedesa SLK (pierwszej generacji) i została zaprezentowana salonie genewskim w 2002 roku. Produkcję tych pojazdów zlokalizowano w niemieckich zakładach Karmann.

Samochód otrzymał klasyczny układ zespołów napędowych. Do napędu zastosowano silnik benzynowy w układzie V6, o pojemności skokowej 3,2 dm3. Napęd na koła tylne przekazywany był poprzez mechaniczną lub automatyczną skrzynię przekładniową.

W lutym 2004 roku wprowadzono do produkcji wersję z otwartym nadwoziem typu roadster.

Niewiele później, w tym samym roku, debiutowała na rynku wzmocniona wersja modelu Crossfire. Nosiła ona dodatkowe oznaczenie SRT6 i była napędzana silnikiem wyposażonym w sprężarkę mechaniczną. Zmodyfikowano w niej także zawieszenie kół i układ hamulcowy.

W 2006 roku sprzedaż tych pojazdów znacznie się zmniejszyła i wówczas wstrzymano produkcję wersji SRT6, a w następnym roku zadecydowano o zakończeniu produkcji wszystkich wersji samochodu Crossfire.

Ogółem wykonano około 86 tysięcy tych pojazdów.

Miniatura CHRYSLER CROSSFIRE
Miniatura CHRYSLER CROSSFIRE
Miniatura CHRYSLER CROSSFIRE
Miniatura CHRYSLER CROSSFIRE
Miniatura CHRYSLER CROSSFIRE
Miniatura CHRYSLER CROSSFIRE

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024