Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz rodzinę:

Katalog samochodów seryjnych

CITROEN C 3 AIRCROSS (2017-...)

Logo CITROEN C 3 AIRCROSS

Niewielki model C3 Aircross debiutował jesienią 2017 roku, podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie n/Menem. W gamie modelowej marki Citroen zastąpił on wcześniejszego C3 Picasso. Poprzednik był postrzegany jako mały pojazd wielofunkcyjny, natomiast ten model jest miejskim crossoverem.

Pod względem technicznym bazuje na standardowym C3, ale otrzymał nowe nadwozie o znacznie zwiększonych wymiarach. Rozstaw osi został powiększony o 64 mm, a całkowita długość wzrosła o 158 mm. Szerokość zwiększono o skromne 7 mm, natomiast wysokość aż o 123 mm. Zewnętrzna forma nadwozia została atrakcyjnie ukształtowana i stylistycznie nawiązuje do innych nowszych modeli Citroena jak C3 czy C4 Cactus. Producent zadbał o wielkie możliwości personalizacji wizualnej poprzez dobór kolorystyki zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pojazdu. Uniwersalność wnętrza zapewnia możliwość przesuwania dzielonej kanapy tylnej w zakresie 150 mm.

Od początku produkcji oferowano pięć wersji silnikowych. W gamie znalazły się trzy silniki benzynowe i dwa silniki Diesla. Jednostki benzynowe mają trzy cylindry i pojemność skokową 1,2 dm3, a pojemność czterocylindrowych silników Diesla wynosi 1,6 dm3.

Wszystkie wersje mają napęd kierowany na koła przednie, który w trudniejszych sytuacjach wspomagany jest systemem Grip Control. Stosowane są mechaniczne skrzynie przekładniowe o pięciu lub sześciu biegach, a z jednym silnikiem benzynowym może być łączona sześciostopniowa skrzynia automatyczna.

W połowie 2018 roku do gamy trafiły zmodernizowane silniki Diesla o pojemności 1,5 dm3.

Miniatura CITROEN C 3 AIRCROSS
Miniatura CITROEN C 3 AIRCROSS
Miniatura CITROEN C 3 AIRCROSS
Miniatura CITROEN C 3 AIRCROSS
Miniatura CITROEN C 3 AIRCROSS
Miniatura CITROEN C 3 AIRCROSS

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024