Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz generację:

Katalog samochodów seryjnych

DACIA LOGAN (2004-...)

Logo DACIA LOGAN

Model o nazwie Logan został wprowadzony na rynek we wrześniu 2004 roku. Według założeń miał to być stosunkowo prosty i tani pojazd przeznaczony na rozwijające się rynki. W jego konstrukcji wykorzystano wiele zespołów i elementów pochodzących z gamy modelowej firmy Renault (Clio, Modus, Megane). Pojazd został przystosowany do jazdy po gorszych drogach.

Trzybryłowe nadwozie o długości całkowitej 4,2 m otrzymało ponadczasową stylizację. Jego wnętrze mieści pięć osób, a w bagażniku jest przestrzeń o pojemności 510 dm3.

Początkowo gama jednostek napędowych składała się z dwóch silników benzynowych o pojemności skokowej 1,4 oraz 1,6 dm3. W 2006 roku dołączył 16-zaworowy silnik benzynowy 1,6 dm3 oraz ekonomiczny turbodiesel o pojemności skokowej 1,5 dm3.Wszystkie silniki współpracowały z mechanicznymi skrzyniami o pięciu biegach i napędzały przednie koła pojazdu. W tym samym roku przeprowadzono niewielką modernizację Logana (face-lifting).

W lipcu 2006 roku uruchomiono produkcję wersji nadwoziowej kombi w układzie pięciodrzwiowym, o nazwie MCV. Rozstaw osi został wydłużony, co pozwoliło montować dodatkowy trzeci rząd siedzeń.

W połowie 2008 roku rodzinę Logana poddano większej modernizacji (face-lifting). Zmieniły się zderzaki, lampy, wlot powietrza i pokrywa bagażnika. We wnętrzu wprowadzono nową tablicę rozdzielczą oraz elementy tapicerskie.

Samochody typu Logan produkowane są również w innych krajach, między innymi w Brazylii, Rosji, Maroku i w Indiach.

W 2010 roku dokonano zmian w gamie silników, tak aby spełniały nowe wymagania ekologiczne (Euro 5). Silnik benzynowy o pojemności 1,4 dm3 został zastąpiony nowym, o pojemności 1,2 dm3 o takiej samej mocy.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024