Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz rodzinę:

Katalog samochodów seryjnych

DAEWOO TICO (1991-2001)

Logo DAEWOO TICO

Samochód Dawoo Tico był licencyjną wersją japońskiego samochodu Suzuki Alto (trzeciej generacji). Uruchomienie produkcji tego modelu w Korei Południowej miało miejsce w 1991 roku. Był to najmniejszy model firmy, który w Europie przypisany został do segmentu rynkowego A. Jego sprzedaż w Polsce rozpoczęto w 1993 roku.

Nadwozie typu hatch-back charakteryzowało się dużymi, niemal płaskimi powierzchniami i niewielkimi zaokrągleniami. W odróżnieniu od pierwowzoru Tico występowało tylko jako model pięciodrzwiowy. Ciekawym szczegółem nadwozia jest trzecie okno boczne, lekko wcinające się w dach, które jest wklejane do nadwozia. Stosunkowo duży rozstaw osi spowodował zwiększenie długości wnętrza, na czym korzystają głównie pasażerowie tylnego siedzenia.

Do napędu tego pojazdu zastosowano trzycylindrowy silnik o pojemności skokowej 0,8 dm3. Zespół napędowy zabudowany był poprzecznie z przodu pojazdu i kierował napęd na koła przednie. Podstawowy model wyposażony był w mechaniczną skrzynię biegów o pięciu przełożeniach, natomiast opcjonalnie Tico mógł otrzymać automatyczną hydromechaniczną skrzynię o trzech przełożeniach.

Samochód miał skuteczny układ hamulcowy z tarczowymi hamulcami przy kołach przednich.

Od 1995 roku wersja eksportowa wyposażona została w katalizator.

W 1998 roku wprowadzono na rynek wersje SX i DLX, wyróżniające się zderzakami lakierowanymi w kolorze nadwozia i bogatszym wyposażeniem.

Zakończenie produkcji tych samochodów w Daewoo-FSO nastąpiło w 2001 roku.

Następcą modelu Tico był nieco większy Matiz.

Miniatura DAEWOO TICO
Miniatura DAEWOO TICO
Miniatura DAEWOO TICO

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024