Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów seryjnych

FIAT FREEMONT (2011-2016)

Logo FIAT FREEMONT

Model o nazwie Freemont debiutował oficjalnie w marcu 2011 roku, podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Bazą konstrukcyjną dla tego modelu był samochód Dodge Journey, dostępny na rynku od 2008 roku (także w Europie, do 2010 roku). Był to średniej wielkości crossover, który został przystosowany do wymogów europejskich. Oba modele (Dodge i Fiat) produkowane były w Meksyku.

Pięciodrzwiowe samonośne nadwozie o rozstawie osi wynoszącym 2890 mm i długości całkowitej 4888 mm oferowało obszerne wnętrze dla 5 osób (opcjonalnie dla 7 osób).

W stosunku do pierwowzoru różnił się kształtem przedniej części nadwozia oraz odmienną tablicą rozdzielczą.

Gama jednostek napędowych składała się z dwóch amerykańskich silników benzynowych oraz dwóch turbodoładownych silników Diesla, pochodzących z Włoch. Początkowo wybór był ograniczony do benzynowej wersji V6 o pojemności skokowej 3,6 dm3 oraz turbodiesli o pojemności 2,0 dm3 w dwóch wersjach różniących się osiągami. Drugi silnik benzynowy mający cztery cylindry i pojemność 2,4 dm3 pojawił się nieco później.

W układzie napędowym stosowano sześciobiegowe skrzynie przekładniowe, zarówno mechaniczne jak i automatyczne hydromechaniczne. Standardowo napęd kierowany był na koła przedniej osi, ale najmocniejsze wersje miały napęd obu osi.

W 2014 roku wprowadzono na rynek wzbogaconą wersję wyposażeniową o nazwie Cross.

Zakończenie produkcji tych samochodów nastąpiło wiosną 2016 roku.

Miniatura FIAT FREEMONT
Miniatura FIAT FREEMONT
Miniatura FIAT FREEMONT
Miniatura FIAT FREEMONT
Miniatura FIAT FREEMONT
Miniatura FIAT FREEMONT

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024