Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz generację:

Katalog samochodów seryjnych

FORD KUGA I (2008-2012)

Miniatura FORD KUGA

Oficjalna prezentacja modelu Kuga odbyła się podczas genewskiego Salonu Samochodowego w marcu 2008 roku, a sprzedaż rozpoczęto w połowie tegoż roku. W konstrukcji tego pojazdu wykorzystano wiele zespołów z popularnego Focusa.

Zwarte nadwozie typu kombi ma konstrukcję samonośną , natomiast pod względem stylistycznym wpisuje się w aktualną formę zewnętrzną innych nowych modeli Forda, znaną pod nazwą Kinetic Design.

Początkowo zaoferowano tylko jedną wersję silnikową. Był to turbodoładowany silnik Diesla o pojemności skokowej 2,0 dm3, opracowany wspólnie ze specjalistami z francuskiej grupy PSA. Silnik został zabudowany poprzecznie i stale napędza koła przednie. Napęd kół tylnych odbywa się poprzez wielopłytkowe sprzęgło Haldex, w sytuacji gdy koła przednie utracą przyczepność.

W ofercie znalazła się również uproszczona wersja tego modelu z napędem tylko na koła przednie.

W marcu 2009 roku, na genewskim Salonie Samochodowym przedstawiono nową wersję silnikową modelu Kuga wyposażoną w pięciocylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2,5 dm3. W następnym roku dotychczasowy silnik Diesla został zastąpiony dwoma podobnymi jednostkami, ale o podwyższonych osiągach.

Zakończenie produkcji samochodów Kuga pierwszej generacji nastąpiło w grudniu 2012 roku.

Miniatura FORD KUGA
Miniatura FORD KUGA
Miniatura FORD KUGA
Miniatura FORD KUGA
Miniatura FORD KUGA
Miniatura FORD KUGA

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024