Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz generację:

Katalog samochodów seryjnych

FORD PUMA II (2019-...)

Miniatura FORD PUMA

Druga generacja modelu Puma została zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Amsterdamie na początku 2019 roku. Ogólna koncepcja konstrukcyjna pojazdu nie została zmieniona w stosunku do poprzednika. Bazą ponownie stał się popularny model Fiesta, ale oczywiście aktualnej generacji. Produkcja tych samochodów została uruchomiona w Rumunii.

Nowe nadwozie otrzymało również dynamiczną sylwetkę o obłych kształtach. W odróżnieniu od pierwszej generacji nadwozie miało układ pięciodrzwiowy, tak więc pod względem formalnym było hatch-backiem. Pojazd reklamowano jako miejski crossover.

Wszystkie wersje wyposażono w zespół napędowy umieszczony poprzecznie w przedniej części pojazdu. Podstawowy silnik benzynowy o pojemności 1,0 dm3 z rodziny EcoBust ma trzy cylindry i występuje w kilku wersjach o zróżnicowanych osiągach. Alternatywną jednostką napędową był czterocylindrowy silnik Diesla stosowany w latach 2020-2021.

Mocniejsze wersje benzynowe oferowano także jako tzw. miękkie hybrydy.

Usportowiona wersja z oznaczeniem ST debiutowała jesienią 2020 roku. Otrzymała czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 dm3 zespolony z mechaniczną skrzynią o sześciu biegach.

Wiosną 2023 roku debiutowała druga wersja ST z wysilonym silnikiem o pojemności 1,0 dm3 i automatyczną skrzynią biegów Powershift o siedmiu biegach.

Miniatura FORD PUMA
Miniatura FORD PUMA
Miniatura FORD PUMA
Miniatura FORD PUMA
Miniatura FORD PUMA
Miniatura FORD PUMA

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024