Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz generację:

Katalog samochodów seryjnych

FORD WINDSTAR I (1994-1999)

Miniatura FORD WINDSTAR

Pierwsza generacja modelu Windstar debiutowała na amerykańskim rynku w marcu 1994 roku. Obszerne nadwozie miało formę dwubryłową i długość całkowitą wynoszącą ponad 5,1 m. Forma zewnętrzna nadwozia otrzymała dość obłe kształty i płynne powierzchnie. Zastosowano niesymetryczny układ drzwi bocznych. Po lewej stronie umieszczono tylko drzwi kierowcy, natomiast w prawej ścianie bocznej znajdowały się dwie pary drzwi, przy czym tylne były przesuwane i umożliwiały dostęp do drugiego i trzeciego rzędu siedzeń. We wnętrzu, na trzech rzędach siedzeń mieściło się do siedmiu osób.

Do napędu pojazdu zastosowano benzynowy silnik w układzie V6 o pojemności skokowej 3,8 dm3. Był on zabudowany poprzecznie z przodu samochodu i napędzał koła przednie poprzez automatyczną skrzynię przekładniową o czterech przełożeniach. W 1995 roku pojawiła się na rynku druga wersja silnikowa wyposażona w nieco mniejszy silnik V6 o pojemności 3,0 dm3. W następnym roku większa jednostka została zmodernizowana pod kątem poprawy osiągów.

Jesienią 1987 roku przeprowadzono face-lifting nadwozia. Po tej operacji zmieniły się kształty wlotu powietrza, zderzaka i lamp przednich. Niewielkie ilości tych samochodów trafiały na rynki europejskie.

Produkcję tych samochodów zakończono w 1999 roku.

Miniatura FORD WINDSTAR
Miniatura FORD WINDSTAR
Miniatura FORD WINDSTAR

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024