Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz rodzinę:

Katalog samochodów seryjnych - INFINITI (1989-...)

Logo INFINITI

Marka Infiniti została powołana przez zarząd Nissan Motor Corp. 1989 roku. Początkowo jej celem była sprzedaż luksusowych modeli tylko na rynku północno-amerykańskim. Podobne cele realizowały już nieco wcześniej inne japońskie firmy jak <A class=menu href="prod.php3?marki=9" name=""><strong>HONDA</strong></A> i <A class=menu href="prod.php3?marki=24" name=""><strong>TOYOTA</strong></A> powołując nowe marki jak <A class=menu href="prod.php3?marki=41" name=""><strong>ACURA</strong></A> czy <A class=menu href="prod.php3?marki=12" name=""><strong>LEXUS</strong></A>.

Pierwszym samochodem noszącym znak firmowy Infiniti był model oznaczony symbolem <A class=menu href="prod.php3?typs=360" name=""><strong>Q 45</strong></A>. Pojazd ten stanowił odmianę modelu o nazwie President oferowanego wówczas pod marką <A class=menu href="prod.php3?marki=17" name=""><strong>NISSAN</strong></A>.

W miarę upływu lat oferta tej marki była powiększana o kolejne modele będące bardziej luksusowymi odmianami samochodów <A class=menu href="prod.php3?marki=17" name=""><strong>NISSAN</strong></A>. Ich produkcja zlokalizowana była w Japonii. W 1996 roku do gamy modelowej dołączył pierwszy pojazd kategorii SUV noszący oznaczenie QX4. Od tego czasu rozpoczęto proces powiększania rynków zbytu. Początkowo były to wybrane kraje azjatyckie, a od 2008 roku także kraje europejskie. Dopiero niedawno, w drugiej dekadzie XXI wieku, wprowadzono nowe modele marki Infiniti, które nie miały odpowiedników w gamie Nissana.

W 2013 roku zdecydowano się na uporządkowanie oznaczeń poszczególnych modeli marki. Ustalono, że typowe pojazdy osobowe będą miały oznaczenia zaczynające się od litery Q, a pojazdy kategorii crossover i SUV od liter QX.

W marcu 2019 roku zarząd firmy ogłosił, że wycofuje się z rynku europejskiego, a głównym powodem takiej decyzji jest stosunkowo niewielki poziom sprzedaży. Samochody Infiniti będą jednak oferowane nadal w Rosji i na Ukrainie.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024