Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz generację:

Katalog samochodów seryjnych

INFINITI Q 45 I (1989-1997)

Miniatura INFINITI Q 45

Debiut rynkowy samochodu Q45 odbył się początkiem listopada 1989 roku. Był to duży luksusowy model o długości nieco przekraczającej 5 m. Bazą konstrukcyjną był prestiżowy model Nissana o nazwie President. Samonośne trzybryłowe nadwozie o klasycznych proporcjach miało obłe kształty. Cechą charakterystyczną była przednia ściana nadwozia pozbawiona tradycyjnego wlotu powietrza do komory silnikowej. Obszerne i bogato wyposażone wnętrze zapewniało wysoki komfort jazdy.

Samochód otrzymał klasyczny układ napędowy z benzynowym silnikiem w układzie V8. Jego pojemność skokowa wynosiła 4,5 dm3, a zasilanie odbywało się poprzez wtrysk wielopunktowy.

Napęd na koła tylne przekazywany był przez czterobiegową automatyczną skrzynię przekładniową. Zastosowano niezależne zawieszenie wszystkich kół jezdnych.

W połowie 1993 roku przeprowadzono modernizację modelu Q45. Efektem face-liftingu był zmieniony wygląd przedniej części nadwozia. Wprowadzono wlot powietrza w wydłużonej pokrywie silnika, nieco zmienione lampy oraz zderzaki, Podstawowe mechanizmy pozostały bez większych zmian. Wprowadzono też podział na dwie wersje wyposażeniowe, przy czym lepiej wyposażona była wersja Q45t (Touring).

Zakończenie produkcji samochodów pierwszej generacji nastąpiło w połowie 1997 roku.

Miniatura INFINITI Q 45
Miniatura INFINITI Q 45
Miniatura INFINITI Q 45
Miniatura INFINITI Q 45
Miniatura INFINITI Q 45
Miniatura INFINITI Q 45

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024