Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz generację:

Katalog samochodów seryjnych

JEEP WRANGLER I (1986-1995)

Miniatura JEEP WRANGLER

Jeep Wrangler pierwszej generacji debiutował w USA w styczniu 1986 roku, natomiast w debiut europejski odbył się w marcu na genewskim Salonie Samochodowym. Względem poprzednika w samochodach tych zmieniono nieco kształty nadwozia oraz wzbogacono ich wyposażenie. W ścianie czołowej zabudowano prostokątne reflektory, a błotniki wyposażono w elastyczne poszerzenia nadkoli. Otwarte czteroosobowe nadwozie mogło być wyposażone w miękki składany dach lub hardtop wykonany z tworzywa sztucznego.

W ofercie znalazły się dwie benzynowe wersje silnikowe. Mniejszy czterocylindrowy silnik miał pojemność skokową 2,5 dm3, większy o sześciu cylindrach - 4,2 dm3. Pierwszy z nich łączono tylko z pięciobiegową skrzynką mechaniczną, drugi mógł być alternatywnie kojarzony z trzybiegową automatyczną skrzynią przekładniową. Pojazd miał stały napęd kół tylnych i dołączalny kół przednich.

W 1991 roku zmodernizowano jednostki napędowe. Podwyższono parametry mniejszego silnika, natomiast silnik sześciocylindrowy zmieniono na nieco mniejszy. (o pojemności 4,0 dm3) ale znacznie silniejszy. Pojawiła się także wersja Renegade z nieco zmienionym nadwoziem. Od 1994 roku silnik 2,5 dm3 mógł być łączony z automatyczną skrzynią biegów.

Zakończenie produkcji w USA samochodów pierwszej generacji nastąpiło końcem 1995 roku.

Miniatura JEEP WRANGLER
Miniatura JEEP WRANGLER
Miniatura JEEP WRANGLER
Miniatura JEEP WRANGLER
Miniatura JEEP WRANGLER
Miniatura JEEP WRANGLER

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024