Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz generację:

Katalog samochodów seryjnych

KIA SPORTAGE IV (2016-...)

Miniatura KIA SPORTAGE

Czwarta generacja samochodów Sportage miała oficjalną prezentację jesienią 2015 roku podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie n/Menem, ale debiut rynkowy nastąpił początkiem 2016 roku.

Zachowano dotychczasową ogólną koncepcję konstrukcyjną, a także podobną sylwetkę nadwozia. Rozstaw osi został powiększony o 3 cm, natomiast długość całkowita wzrosła o 3,5 cm. W przedniej części nadwozia wyróżnia się duży wlot powietrza oraz zespolone lampy które umieszczono wyżej i przesunięto nieco do tyłu. Wprowadzono dwa poziome przetłoczenia na tylnych drzwiach, które optycznie poszerzają pojazd. W nowym wnętrzu zastosowano lepsze materiały wykończeniowe oraz poprawiono wyciszenie. W wersji GT-line wyposażenie wnętrza wzbogacono o "sportowe" akcenty, w tym lekko spłaszczoną kierownicę.

Gama jednostek napędowych przewidzianych na rynek europejski składała się z benzynowych silników o pojemności skokowej 1,6 dm3 (w wersji wolnossącej i turbodoładowanej) oraz turbodiesli o pojemności 1,7 i 2,0 dm3. Mocniejsze jednostki dostępne były z dołączanym napędem osi tylnej. Na rynek amerykański przewidziano dwa silniki benzynowe, wolnossący o pojemności 2,4 dm3 oraz turbodoładowany o pojemności 2,0 dm3.

Miniatura KIA SPORTAGE
Miniatura KIA SPORTAGE
Miniatura KIA SPORTAGE
Miniatura KIA SPORTAGE
Miniatura KIA SPORTAGE
Miniatura KIA SPORTAGE

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024