Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz rodzinę:

Katalog samochodów seryjnych

LANCIA VOYAGER (2011-2016)

Logo LANCIA VOYAGER

Model Lancii o nazwie Voyager debiutował w marcu 2011 roku, podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Sprzedaż tych pojazdów rozpoczęto jesienią tegoż roku. Był to obszerny luksusowy samochód wielofunkcyjny, który w gamie modelowej marki Lancia zastąpił model Phedra. W odróżnieniu od poprzednika pojazd ten miał amerykańskie korzenie. Pod względem konstrukcyjnym była to wersja znanego na całym świecie samochodu Chrysler Voyager, a dokładniej jego piątej generacji.

Samonośne dwubryłowe nadwozie miało długość całkowitą 5218 mm, przy rozstawie osi wynoszącym 3078 mm. Szerokość pojazdu wynosiła 1998 mm. Takie wymiary gwarantowały przestronne wnętrze, mieszczące siedem osób.

Do napędu pojazdu stosowano alternatywnie dwa silniki. Benzynowy silnik wolnossący w układzie V6 miał pojemność skokową 3,6 dm3 i pochodził z gamy Chryslera. Alternatywnym źródłem napędu był czterocylindrowy turbodoładowany silnik Diesla o pojemności 2,8 dm3 produkowany przez włoską firmę VM Motori. Oba silniki łączono z automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach. Zespoły napędowe montowano poprzecznie, a napęd kierowano na koła przednie.

W 2013 roku zmodernizowano nieco silnik Diesla, co zwiększyło nieco jego osiągi.

Zakończenie produkcji tych samochodów nastąpiło w 2016 roku, podobnie jak ich amerykańskich odpowiedników.

Miniatura LANCIA VOYAGER
Miniatura LANCIA VOYAGER
Miniatura LANCIA VOYAGER
Miniatura LANCIA VOYAGER
Miniatura LANCIA VOYAGER
Miniatura LANCIA VOYAGER

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024