Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz generację:

Katalog samochodów seryjnych

LEXUS LS IV (2006-2017)

Miniatura LEXUS LS

Czwarta generacja samochodów LS debiutowała w USA w 2006 roku, a na rynki europejskie trafiła początkiem 2007 roku. Nowe trzybryłowe nadwozie znowu zostało nieco powiększone. Rozstaw osi wzrósł o 43 mm. Wzbogacono wyposażenie w zakresie komfortu i bezpieczeństwa. Nowością było uruchomienie produkcji drugiej wydłużonej wersji nadwoziowej o rozstawie osi powiększonym o około 120 mm.

Nowy silnik w układzie V8 miał pojemność skokową zwiększoną do 4,6 dm3. Zastosowano w nim bezpośredni wtrysk benzyny. Kolejną nowością było zastosowanie automatycznej skrzyni przekładniowej mającej aż osiem biegów.

Końcem 2008 roku gama modelowa tej rodziny została powiększona o wersję z napędem przekazywanym na obie osie.

Duże doświadczenie firmy w zakresie pojazdów hybrydowych zostało wykorzystane także w rodzinie LS. Powstały więc modele LS600h i LS600h L wyposażone w benzynowy silnik V8 o pojemności 5,0 dm3 i dodatkowy silnik elektryczny.

W 2009 roku samochody rodziny LS poddano modernizacji (face-lifting). Zmienił się nieco wygląd przedniej i tylnej części nadwozia, a głównie zderzaki i lampy. Silnik został wzmocniony i dostosowany do wymogów normy Euro5.

Kolejna modernizacja tej rodziny pojazdów miała miejsce w 2012 roku. Był to głęboki face-lifting obejmujący niemal wszystkie zewnętrzne elementy nadwozia. Nowy, znacznie większy wlot powietrza nadał pojazdowi bardziej agresywny wygląd.

Produkcja samochodów LS czwartej generacji została zakończona w 2017 roku.

Miniatura LEXUS LS
Miniatura LEXUS LS
Miniatura LEXUS LS
Miniatura LEXUS LS
Miniatura LEXUS LS
Miniatura LEXUS LS
Miniatura LEXUS LS
Miniatura LEXUS LS
Miniatura LEXUS LS

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024