Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów seryjnych

OPEL SINTRA (1996-1999)

Logo OPEL SINTRA

Początkiem 1996 roku w ofercie Opla pojawił się model o nazwie Sintra. Był to pierwszy wielofunkcyjny (MPV) samochód tej marki. Pojazd ten zawierał w sobie zarówno rozwiązania amerykańskie, jak i europejskie. Nadwozie o klasycznej sylwetce dwubryłowej miało amerykański rodowód. Była to nieco skrócona wersja pięciodrzwiowego nadwozia stosowanego w modelach Pontiac TransSport/ Chevrolet Venture. Tylna para drzwi bocznych była przesuwna. W obszernym wnętrzu umieszczono trzy rzędy siedzeń. W przypadku stosowania indywidualnych foteli w ostatnim rzędzie mogło z niego korzystać siedem osób, ale gdy była to jednolita kanapa model Sintra mógł przewozić nawet osiem osób.

Do napędu pojazdu użyto europejskich jednostek napędowych. Były one zabudowane poprzecznie i napędzały koła przednie. Początkowo stosowano tylko nowoczesne benzynowe silniki serii Ecotec o pojemności skokowej 2,2 i 3,0 dm3. Większy z nich miał układ V6. Turbodoładowane silniki wysokoprężne o pojemności 2,2 dm3 wprowadzono do produkcji dopiero w połowie 1997 roku.

Samochody Sintra produkowano w USA, w fabryce koncernu General Motors w miejscowości Doraville w stanie Georgia.

W 1999 roku zakończono produkcję tego modelu, by nie tworzyć konkurencji dla nowego, nieco mniejszego modelu wielofunkcyjnego o nazwie Zafira.

Miniatura OPEL SINTRA
Miniatura OPEL SINTRA
Miniatura OPEL SINTRA
Miniatura OPEL SINTRA
Miniatura OPEL SINTRA
Miniatura OPEL SINTRA

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024