Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów seryjnych

OPEL TIGRA TWIN TOP (2004-2009)

Logo OPEL TIGRA TWIN TOP

Ten mały sportowy samochód z atrakcyjnym nadwoziem typu otwartego zaprezentowano podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2004 roku, a więc cztery lata po zakończeniu produkcji modelu Tigra. Konstrukcja pojazdu powstała przy wykorzystaniu płyty podłogowej i zespołów mechanicznych popularnego modelu Corsa.

Dwuosobowe nadwozie można było w krótkim czasie przekształcić z roadstera w zgrabne trzybryłowe coupe (lub odwrotnie). Zastosowano oryginalne rozwiązanie sztywnego dwusegmentowego składanego dachu, opracowane we francuskiej firmie Heuliez. Po złożeniu oba segmenty dachu mieściły się w wydzielonej części bagażnika, za siedzeniami. Czas składania dachu wynosił jedynie 18 sekund. Za siedzeniami kierowcy i pasażera umieszczone zostały stałe pałąki ochronne.

Początkowo do napędu tych pojazdów stosowano alternatywnie dwa silniki benzynowe o pojemności skokowej 1,4 lub 1,8 dm3. Silniki montowane były poprzecznie i współpracowały z mechanicznymi skrzyniami przekładniowymi. Wersja z silnikiem 1,4 dm3 dostępna była także ze skrzynią zrobotyzowaną Easytronic.

Na początku 2005 roku do gamy silników dołączył turbodoładowany silnik Diesla o pojemności 1,3 dm3, który produkowany był w Polsce.

Zakończenie produkcji samochodów Tigra Twin Top nastąpiło wiosną 2009 roku.

Miniatura OPEL TIGRA TWIN TOP
Miniatura OPEL TIGRA TWIN TOP
Miniatura OPEL TIGRA TWIN TOP
Miniatura OPEL TIGRA TWIN TOP
Miniatura OPEL TIGRA TWIN TOP
Miniatura OPEL TIGRA TWIN TOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024