Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz generację:

Katalog samochodów seryjnych

RENAULT THALIA I (1999-2008)

Miniatura RENAULT THALIA

Samochody Thalia pierwszej generacji pojawiły się na rynku w 1999 roku. W niektórych krajach jak Bułgaria, Rumunia i Turcja pojazdy te występują pod nazwą Symbol. Ich produkcja odbywała się początkowo w tureckiej miejscowości Bursa, ale rok później podjęto produkcję w Argentynie i Brazylii. Nieco później rozpoczęto montaż tych pojazdów w Meksyku, ale sprzedawano je pod nazwą Nissan Platina.

W stosunku do modelu wyjściowego nadwozie zostało wydłużone w tylnej części (za drugą parą drzwi bocznych) i wygospodarowano obszerny bagażnik o pojemności ponad 500 dm3. Składane oparcie tylne pozwalało na przewóz długich przedmiotów. Zewnętrzna forma nadwozia należała do zbyt udanych, ale była funkcjonalna.

Do napędu stosowano silniki benzynowe o pojemności skokowej 1,4 dm3, w wersji 8- lub 16-zaworowej. W stosunku do modelu Clio zmieniono zawieszenie kół tylnych i zastosowano belkę skrętną oraz sprężyny śrubowe.

W 2002 roku przeprowadzono modernizację nadwozia (Faza II), w wyniku której wzmocniono jego strukturę, zmieniono wygląd części przedniej i niektóre elementy wyposażenia wnętrza.

W 2003 roku gamę silników wzbogacono o nowoczesny i ekonomiczny turbodoładowany silnik Diesla o pojemności 1,5 dm3.

W ramach kolejnej modernizacji (Faza III) zrealizowanej we wrześniu 2006 roku zmieniono przedni tylny zderzak oraz zmieniono deskę rozdzielczą i kierownicę. Dotychczasowy silnik podstawowy został zastąpiony nowym, o pojemności 1,2 dm3 i takiej samej mocy.

Ogółem wyprodukowano około 600 tysięcy samochodów Thalia (Symbol) pierwszej generacji.

Miniatura RENAULT THALIA
Miniatura RENAULT THALIA
Miniatura RENAULT THALIA
Miniatura RENAULT THALIA
Miniatura RENAULT THALIA
Miniatura RENAULT THALIA

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024