Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz generację:

Katalog samochodów seryjnych

SEAT LEON IV (2020-...)

Miniatura SEAT LEON

Czwarta generacja samochodów Leon pojawiła się na rynku w kwietniu 2020 roku. Model ten był silnie spokrewniony z ósma generacją Volkswagena Golfa. Z tym Golfem dzieli platformę (MQB) oraz większość mechanizmów.

W stosunku do poprzednika rozstaw osi został wydłużony o 75 mm, przez co powiększono wnętrze pojazdu. Pod względem stylistycznym nadwozie charakteryzowało się klinowym zarysem i ostrymi przetłoczeniami. Przednia część nadwozia nawiązywała do nowszych modeli tej marki, a tylna wyróżniała się poziomą listwą świetlną. Pięciodrzwiowe nadwozie typu kombi (Sportstourer) miało identyczny rozstaw osi jak bazowy hatch-back, ale znacznie wydłużony zwis tylny (o 274 mm),

Gama jednostek napędowych składała się z dwóch silników benzynowych o pojemności skokowej 1,0 i 1,5 dm3 oraz silnika Diesla o pojemności 2,0 dm3. Każda z tych jednostek miała dwie wersje o zróżnicowanych osiągach. Stosowano mechaniczne skrzynie przekładniowe o pięciu lub sześciu biegach oraz siedmiobiegowe skrzynie dwusprzęgłowe.

Nowością w tej rodzinie były wersje z napędem hybrydowym

W 2021 roku do gamy dołączył benzynowy silnik o pojemności 2,0 dm3 oraz wersja z dołączanym napędem tylnych kół (4Drive) napędzana mocniejszym silnikiem Diesla (tylko w nadwoziu kombi).

Miniatura SEAT LEON
Miniatura SEAT LEON
Miniatura SEAT LEON
Miniatura SEAT LEON
Miniatura SEAT LEON
Miniatura SEAT LEON

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024