Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz generację:

Katalog samochodów seryjnych

SEAT TOLEDO IV (2012-2018)

Miniatura SEAT TOLEDO

Oficjalny debiut samochodu Toledo czwartej generacji odbył się jesienią 2012 roku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, a kilka miesięcy później trafił do sprzedaży. Pod względem konstrukcyjnym jest technicznym bliźniakiem Skody Rapid, a jego produkcja odbywa się równolegle z nią w Czechach. W odróżnieniu od poprzednika nowy model został przypisany do niższego segmentu rynkowego.

Nadwozie otrzymało formę trzybryłową, ale dostęp do bagażnika ułatwiały piąte drzwi. Przy rozstawie osi 2,6 m długość całkowita wynosiła niemal 4,5 m. Poza obszernym wnętrzem, atutem tego modelu był bagażnik o pojemności 550 dm3.

Od początku produkcji stosowano szeroką gamę silników benzynowych i wysokoprężnych (o pojemności skokowej od 1,2 do 1,6 dm3). Wszystkie zespoły mechaniczne, w tym także silniki pochodziły z gamy grupy Volkswagena. Napęd przekazywany był na koła przednie. Stosowano mechaniczne skrzynie przekładniowe o pięciu lub sześciu biegach, a w kilku wersjach dwusprzęgłowe skrzynie siedmiobiegowe.

W 2015 roku zmodernizowano gamę jednostek napędowych i dostosowano je do wymogów normy Euro6.

Zakończenie produkcji czwartej generacji samochodów Toledo nastąpiło w 2018 roku. Bezpośredniego następcy wówczas nie przygotowano.

Miniatura SEAT TOLEDO
Miniatura SEAT TOLEDO
Miniatura SEAT TOLEDO
Miniatura SEAT TOLEDO
Miniatura SEAT TOLEDO
Miniatura SEAT TOLEDO

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024