Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz rodzinę:

Katalog samochodów seryjnych

SKODA SCALA (2019-...)

Logo SKODA SCALA

Samochód o nazwie Scala został następcą Rapida. Jego oficjalna prezentacja odbyła się w grudniu 2018 roku, ale rok wcześniej podczas Salonu Samochodowego w Paryżu przedstawiono model studialny Vision RS. Na bazie tego pojazdu powstała bryła nadwozia i wiele szczegółów produkcyjnej Scali. Na debiut rynkowy tej rodziny trzeba było poczekać do maja następnego roku.

Konstrukcja pojazdu powstała na nowoczesnej modularnej platformie MQB w wersji A0. Dwubryłowe nadwozie typu hatch-back miało rozstaw osi wynoszący 2649 mm, a długość całkowita przekraczała 4,36 m. Dzięki tym wymiarom uzyskano dość obszerne wnętrze i spory bagażnik. Jego podstawowa pojemność to 467 dm3, a po złożeniu tylnych oparć wzrasta do 1419 dm3. Standardowe wyposażenie było wzbogacone w stosunku do Rapida.

Gama jednostek napędowych była stosunkowo skromna. Tworzyły ją dwa turbodoładowane silniki benzynowe o pojemności skokowej 1,0 i 1,5 dm3 oraz turbodiesel o pojemności wynoszącej 1,6 dm3. Podstawowy silnik benzynowy miał trzy cylindry i był dostępny w dwóch wersjach o zróżnicowanych osiągach. Pozostałe silniki miały układ czterocylindrowy.

Na niektórych rynkach oferowano trzycylindrową wersję zasilaną dwupaliwowo, czyli gazem sprężonym ziemnym (CNG) i benzyną.

Wszystkie samochody tej rodziny miały napęd kół przednich. Stosowano mechaniczne skrzynie przekładniowe o pięciu lub sześciu biegach oraz siedmiobiegową skrzynię dwusprzęgłową (DSG).

Miniatura SKODA SCALA
Miniatura SKODA SCALA
Miniatura SKODA SCALA
Miniatura SKODA SCALA
Miniatura SKODA SCALA
Miniatura SKODA SCALA

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024